LTC Blog

LTC Elmas, en kaliteli ürünleri en iyi fiyatlarla müşterilerine sunmaya devam ediyor

Kuyumculuk sektörünün gelişmesindeki en önemli unsurlardan biri de, teknolojik gelişmelerin kullanımının artması. Bu alanda dünyanın önemli markalarının distribütörlüğünü yaparak Türk kuyum sektörüne birçok yenilik sunan LTC Elmas, kaliteden ödün vermeden hizmetlerini sürdürüyor.

Özellikle Ultraviyole mine alanında oldukça iyi olduklarının altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Latif Candemir, Dünya’daki gelişmeleri ve yenilikleri Kuyumtime Dergisi’ne değerlendirdi.

Kuyumculuk malzemesi alanında hizmet veren Türkiye’nin önemli markalarından birisiniz. Firmanızı bir de sizden dinleyebilir miyiz?

2011 yılından itibaren sektörde faaliyet gösteriyoruz. Kuyumculuk malzemesi adı aldında; kaplama malzemeleri, kesici takımlar, ultraviyole mine ve yıkama makinalarıyla faaliyet göstermekteyiz. En güçlü olduğumuz konunun ise ultraviyole mine olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Türkiye’de bu alanda piyasanın en iyi oyuncusuyuz. Bu alanda Türkiye’de tek olduğumuzu söylesek yanlış bilgi vermiş olmayız.Diğer kategorilerde de oludukça başarılıyız. Vizyonumuz daima kaliteli ürünlerle müşterilerimize hizmet vermek. En iyi, en kaliteli ürünleri, en iyi fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz. Pazarlama ağımızı genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ürünlerinizi arasında Dünya’nın önemli markaları yer alıyor. Distribütörlük çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Heimerle + Meule firması, Almanya’nın eski geri dönüşüm ve kaplama firmalarından birisi. 1845 yılından beri faaliyetlerini sürdüren, çok güçlü bir firma olduğunu vurgulamakta fayda var. Bu kadar uzun süre ayakta kalan bir firmanın, kalitesinden ve hizmetinden şüphe etmemek gerekiyor. Biz bu firmanın distribütörlüğünü yaptığımız için kaplama konusunda oldukça iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz. Ben bir süre Almanya’da bulunan firmanın kaplama bölümünde çalıştım ve çalışma arkadaşlarımız da kaplama konusunda eğitim aldım. Bu nedenle yapmış olduğumuz işin en iyisini yapmayı gayret ediyoruz. Satış sonrası hizmetimizde de oldukça iddialıyız. Ayrıca bir diğer distribütör firmamız Benzinger de alanında Dünyanın en iyi markalarından biridir. Benziner makinesi sayesinde Türkiye CNC teknolojisiyle tanıştı.

“2016 Mart fuarında sergilemek üzere büyük yeniliklerimiz var, yeni ürünlerimizle Mart fuarında ziyaretçilerimizin karşısına çıkacağız. Mart Fuarı’nda bizi bekleyin!”

Teknoloji konusunda gittikçe yeniliğe ve gelişime açık bir ülke olmaya başladık. Siz son dönemlerde Türkiye’deki teknolojik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu konuda aşama kaydedildiğini düşünüyorum ancak yeteri kadar iyi olmamız için biraz daha vakit var. Biz firmamız sayesinde, tecrübemiz ve bilgimizle sektöre Avrupa standartlarını getirmeye çalışıyoruz. Ama hala ülkemizde ucuz ürünün peşinden gider bir kesim var. Kaliteli üretim ve Avrupa standartlarının yanı sıra ucuz mal çok talep görüyor. Ancak yine de aşama kaydettiğimizi söyleyebiliriz. Biz de dilimiz döndüğünce müşterilerimize kaliteli üretimin ne kadar büyük bir gereklilik olduğunu aktarıyoruz. 

Tüm bu yaşananlar rekabet ortamını nasıl etkiliyor?

Ülkemizde rekabet çok acımasız bir şekilde gerçekleşiyor. Merdiven altı diye tabir edilen firmalar oldukça fazla. Bu işi yeterince profesyonel olmadan yapmaya kalkan kişiler fiyat kırarak hem kendilerini hem de sektörü zora sokuyorlar. Kuyumculuk sektörünün genelinde olduğu gibi biz de taklitçilerimizden muzdaribiz. CNC tezgâhlarında bir ürün pazarladığımız anda hemen bizi kopya ediyorlar. CNC torna tezgahını ülkemize tanıtmak için getirdik, kısa bir süre sonra bu ürünün de taklit edilmeye çalışıldığını gördük. Tabi ki aynı kalitede bir ürün ortaya çıkmadı. Bu durumun yasal yaptırımları olmadığı için sektör adına büyük sıkıntı yaşıyoruz.

Ürünleriniz fuarlarda oldukça dikkat çekiyor. İstanbul Jewelry Show hazırlıklarınızdan bahsedebilir misiniz?

2013 yılından itibaren Mart ve Ekim fuarlarına devamlı katılım sağlıyoruz. Fuarda CNC tezgâhlarımızın dışında tüm hizmetlerimizi ziyaretçilerimizle paylaşacağız. CNC tezgâhlarımızın bu fuarda olmamasının nedeni ise diğer fuarlarla çakılmasından kaynaklanıyor. Fuarlardan oldukça verim alıyoruz. Özellikle Orta Doğu’dan birçok müşterilerimizle fuarda tanıştık. Vicenza ve Basel fuarlarını da ziyaret ediyoruz. Yurtdışı fuarlarını ziyaret ederek Dünya da ki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.